NoriuPaskolos.lt

greita paskola

Susikurti darbo vietą pačiam – misija įmanoma

Kuomet žiniasklaidoje nuolat girdime žinias apie didelę bedarbystę ir mažus atlyginimus mūsų šalyje, gali apimti neviltis. Tačiau apsidairę matome, kad ir parduotuvės netuščios, ir gatvės pilnos mašinų, ir vyksta įvairūs verslo apdovanojimai. Vadinasi, nėra absoliutaus sąstingio, žmonės randa būdų, kaip uždirbti pinigus. Dažnai patariama nesidairyti į kitus ir nelaukti, kol kas nors ką nors pasiūlys, o pačiam susikurti darbo vietą sau. Žmogus, panoręs susikurti sau darbo vietą, privalo pamąstyti, kokiais keliais jis iki tos darbo vietos sukūrimo nueis, kaip jam bus geriausia tai padaryti. Kokioje srityje benorėtum pradėti veiklą, pirmiausia reikia ne tik idėjos, bet šiokio tokio pradinio kapitalo. Galbūt pirmąja investicija taps greita paskola, o gal verta vykti iš pradžių 2 metus padirbėti Norvegijoje, o gal imti darbo biržos subsidiją, padedančią įsigyti reikiamą įrangą? Pasirinkimų tikrai yra, reikia  tik juos įvertinti ir rasti geriausią.

Kiekviena galimybė sukaupti pinigų privačios savo veiklos pradžiai turi savo pliusų ir minusų, sąlygų ir pasekmių. Labai viskas priklauso nuo to, kiek pinigų tai pradžiai reikia. Jeigu reikia gana nemažos sumos, tai pravartu vizualizuoti savo idėją, sudaryti kruopštų planą ir kreiptis į tuos, kurie investuoja į verslus. Galima dalyvauti „start‘upų“ konkursuose, kreiptis į investuotojus privačiai, rasti naują verslą globojančius fondus, galų gale – kreiptis į bankus dėl verslo paskolos.

Jeigu reikia palyginti nedidelės sumos – iki poros tūkstančių eurų, o Jūs iki šiol turite pajamas, tai greitos paskolos gavimas gali būti puiki paskata. Tarkime, vidaus apdailas pas žmones namuose darantis darbininkas nori plėsti savo veiklą. Jam reikia keleto profesionalių įrankių, kurie užtikrintų geresnį jo darbą, geresnius rezultatus, leistų apsiimti didesnius užsakymus. Pavyzdžiui, žmonės prašo padaryti apdailą su dailylentėmis, bet reikėtų medžio staklių. Jų kaina bus apie 1000 eurų, o už darbą gautų 1500 eurų. Akivaizdu, kad iškart verta skolintis ir imtis užsakymo. Uždirbti pinigai atsipirks ir bus galima grąžinti paskolą. Jeigu ne iš pirmo atlyginimo, nes pusę paskirsite kažkam kitam, tai iš antro. Svarbiausia, kad Jūsų darbo vieta generuotų pajamas ir kurių grąžintumėte greitą paskolą.

Valstybė taip pat kartais gali padėti su investicijomis. Įvairiuose fonduose galima parašius verslo planą, projektą, pasinaudoti Europos Sąjungo pinigais. Pavyzdžiui, darbo birža turi patrauklų pasiūlymą šiuo jaunimui iki 29 metų. Ji siūlo apie 12 tūkst. eurų subsidiją jaunimui, norinčiam įsteigti savo darbo vietą. Pinigai skiriami reikalingos įrangos įsigijimui. Pagrindinė sąlyga: reikia dirbti nenuostolingai, reikia įsteigti įmonę, užtikrinti sau darbo vietą joje. O visa nusipirkta įranga turi tarnauti bent trejus metus, ją reikia apdrausti, kad nieko blogo nenutiktų. Jeigu nepavyksta uždirbti, jeigu pasisavinama ar perparduodama įranga, tuomet subsidiją tenka grąžinti. Kitu atveju, pradirbus trejus metus, viskas atitenka jums. Taigi, reikalavimai ir sąlygos yra gana griežti ir juos reikia racionaliai pasverti.

Ar banko paskola, ar santaupos, ar greita paskola, ar fondų investicija – visi variantai gali pasitarnauti tam, kad sukurtumėte pats sau darbo vietą, o gal dar ir kitiems. Viskas prasideda nuo idėjos, kruopštumo ir pasiryžimo dirbti, siekti savo tikslo.