NoriuPaskolos.lt

greitos paskolos

Greitos paskolos ir refinansavimas

Vieni bijo naujovių, kiti – kaip tik į jas veržiasi. Tačiau kiekviena naujovė bėgant laikui arba tampa įprastu dalyku, arba dingsta praeityje. Pavyzdžiui, tokia paslauga kaip greitos paskolos. Ji Lietuvoje populiarėja jau kone dešimtmetį. Pirmieji greitų paskolų teikėjai atsirado iš šalies traukiantis krizei ir jie tuoj pat rado daug klientų, nes žmonės tuo metu staigiai neteko savo pajamų dalies, jautė didžiulį pinigų trūkumą. Bet pradžia ir klientams, ir kreditoriams buvo sudėtinga. Dabar jau situacija yra pasikeitusi, kaip ir pati greitųjų paskolų paslauga. Ir kreditoriai jau savo klientams siūlo naujas paslaugas. Ar tai naujovės, kurios taip pat išliks rinkoje?

Vos atsiradus greitųjų paskolų rinkai, apie refinansavimą mūsų šalyje mažai kas buvo girdėjęs. Gal tik finansų specialistai, ir tai ne visi… Refinansavimas skamba kaip sudėtingas verslo ar net valstybės biudžeto procesas. Tačiau šiandien refinansavimą savo klientams siūlo tos pačios greitųjų paskolų bendrovės. Kas iššaukė tokią naujovę? Klientų poreikiai ar verslininkų noras rasti būdų, kaip pritraukti daugiau klientų?

Pirmiausia, pažiūrėkime į situaciją Lietuvoje. Gyvenant visuomenėje, kai norisi apsirūpinti komfortu čia ir dabar, nemažai žmonių slegia finansiniai įsipareigojimai, tokie kaip greitos paskolos, lizingai, kredito kortelės. Pasiskolinus iš skirtingų kreditorių, skolų valdymas gali atnešti nemažai chaoso į biudžetą. Be to, kiekvienam kreditoriui yra mokamos palūkanos, taigi, kyla mintis, kad gal būtų paprasčiau turėti vieną didesnį įsipareigojimą, o ne laviruoti tarp daug mažų? Į tokią mintį atsakydami kreditoriai sako: Jums tereikia kreiptis į vieną kreditorių, pateikti visus reikalingus duomenis ir laukti atsakymo, kokiomis sąlygomis galima būtų refinansuoti Jūsų paskolas. Teigiamo atsakymo atveju, kreditorius perima Jūsų įsipareigojimus, o Jums pateikia naują kredito sutartį, kuri Jums daug palankesnė. Liekate su vienu finansiniu įsipareigojimu vienam kreditoriui.

Kita vertus, gal reikia susiimti ir vartotojams? Jeigu pasimetate tarp savo finansinių įsipareigojimų, tai užduokite sau klausimą, kaip tai atsitiko? Taip, dabar svarbiau, kaip suvaldyti finansines problemas. Tačiau tuo pačiu turite peržiūrėti savo elgesį su pinigais. Greitos paskolos yra patogus būdas pasiskolinti, bet ar nepiktnaudžiauja žmonės tuo patogumu, jeigu rinkoje atsiranda paskolų refinansavimo paslauga?