NoriuPaskolos.lt

paskolos

Ar šviesi paskolų rinkos ateitis?

Kiekvienoje verslo srityje galima rasti nuolatines prognozes, perspėjimus apie pokyčius, žadamas krizes arba augimą. Įdomu tai, kad jeigu daugelyje sričių nuomone dalinasi tik profesionalai, tai paskolos yra ta finansinė paslauga, apie kurią nuomonę turi bene kiekvienas. Vieni neigiamai atsiliepia, kiti giria, dar kiti stebisi jos populiarumu. Kartais kalbama, kad greitųjų paskolų rinka kaista, tačiau pokyčiai yra natūrali bet kurios rinkos dalis. Niekas niekur neužsistovi per ilgai vienodai, visada atsiranda naujovių. Kas keičiasi ir ko laukti paskolų rinkoje ateityje?

Prisitaikymas prie poreikių

Kalbant apie greitąsias paskolas, reikia pažymėti, kad ši rinka yra labai stipri dėl prisitaikymo prie vartotojų poreikių. Kai tik atsirado greitieji kreditai, jie siūlė analogų neturinčias paslaugas: skolinimą tuomet, kai to negali padaryti kiti, skolinimą iškart, kai to prireikia. Juk akivaizdu, kad kai mes skolinamės, tai esame situacijoje, kuriai nepasiruošėme iš anksto. Greitų paskolų paslaugai panaudojamos visos naujausios informacinės technologijos: sudarytos galimybės skolintis internetu, trumpąja sms žinute, telefonu. Jokių pažymų, jokių susitikimų su konsultantais, jokių eilių. Be to, paslauga yra labai lanksti – galima rinktis sumas, grąžinimo laikotarpius. Skaičiuoklės automatiškai pateikia mėnesinės grąžinimo įmokos dydį, palūkanas, leidžiančias iškart planuoti galimybes be sunkumų grąžinti paskolą.

Konkurencingumas: laimi paskolos vartotojai

Palyginus su greitų paskolų atsiradimu, dabar yra įvykę daug pokyčių. Įvesta atsakingo skolinimo(si) politika ėmė reguliuoti šios paslaugos sąlygas. Nustatytos palūkanų normų lubos, informacijos pateikimas, paskolų teikimo laikas, saugikliai vartotojams. Įgyvendinant tokius reikalavimus iš rinkos eliminuoti kreditoriai, siekę pelno bet kokiomis sąlygomis. Tačiau paskolas teikiančių bendrovių liko daug ir jos tarpusavyje labai konkuruoja. Taip atsiranda daug akcijų, įvairių specialių pasiūlymų, stengiantis pritraukti naujus klientus ir išlaikyti esamus. Visu tuo gali naudotis paslaugos naudotojai: imti paskolą ten, kur grąžinimas prasideda tik po kelių mėnesių, skolintis bendrovėje, kuri pirmą kreditą suteikia be palūkanų ir panašiai.

Pasiūla be paklausos – bejėgė

Kalbant apie paskolų ateitį, reikia pažymėti, kad vartotojai mūsų šalyje irgi keičia įpročius. Jei anksčiau atrodė, kad skolinasi tik tie, kas nemoka taupyti, tai dabar – labai dažnai skolinasi taupymo mėgėjai. Nebėra reikalo taupyti kokiam nors daiktui porą metų, jeigu galima pasiskolinti pinigų, įsigyti tą daiktą ir gyvenant komfortiškai po truputį grąžinti paskolą, panaudotą tam daiktui. Gaunasi atvirkštinis taupymas: už įsigytą daiktą mokama po truputį lygiai taip pat, kaip būtų po truputį jam taupoma. Skirtumas tas, kad daiktu jau galima naudotis. Taigi, kol yra tokia paklausa, liks ir pasiūla, o rinkos dalyviams teks nuolat keistis ir taikytis prie naujų reikalavimų. Ir, kiek galima spręsti iš dabartinės situacijos, jie su malonumu prisitaikys.